Leksykon prawa nowych technologii – pod redakcją naukową dr hab. Andrzeja Krasuskiego, Prof. UJD, radcy prawnego

14 kwi, 2022 | Aktualności

W leksykonie prawa nowych technologii omówiono, w zwięzłej i przystępnej formie, 100 istotnych haseł dotyczących instytucji normatywnych z zakresu technologii informatycznych, własności intelektualnej i przemysłowej, chmury obliczeniowej, sztucznej inteligencji, ochrony prywatności oraz komunikacji elektronicznej.

W omówieniach haseł przedstawiono istotne orzecznictwo, stanowiska doktryny, jak również praktyczne przykłady, aby uwypuklić aspekty prawne omawianych zagadnień. Wskazano również powiązania między hasłami.

Leksykon adresowany jest do osób stosujących prawo nowych technologii na co dzień, przez umożliwienie uporządkowania i pogłębienia swojej wiedzy w tym obszarze prawa. Może też pomóc osobom niezwiązanym zawodowo z poruszaną tematyką w zdobyciu wiedzy o prawie nowych technologii. Leksykon może również zostać wykorzystany przez studentów studiów stacjonarnych i podyplomowych z zakresu prawa nowych technologii jako literatura uzupełniająca.

Więcej informacji o publikacji znajdziecie Państwo na stronie wydawnictwa CH Beck: Leksykon prawa nowych technologii. 100 podstawowych pojęć, 2021, Andrzej Krasuski, prof. UJD – Ksiegarnia.beck.pl

Zapraszamy do współpracy

Aktualności

error: Content is protected !!